Strażacki.pl

Portal Strażaków - STRAŻACKI.PL

Licznik Odwiedzin

POŻAR PODDASZA

W dniu 08.10.2013r. około godziny 13:20 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze poddasza na ul. 3-go Maja w Rostarzewie. Po dotarciu na miejsce akcji ratunkowo-gaśniczej zostało przeprowadzono rozpoznanie.Działania Straży Pożarnej polegały na zlokalizowaniu miejsca pożaru, wykonaniu dojścia do zarzewia ognia oraz zabezpieczenia terenu akcji. Strażacy przy wykorzystaniu wody ugasili pożar prowadząc działania zarówno wewnątrz jak i z zewnątrz budynku przy wykorzystaniu podnośnika hydraulicznego. Po opanowaniu pożaru przystąpiono do prac rozbiórkowych częściowo spalonej konstrukcji dachu, usunięto w ten sposób spaloną część więźby dachowej. Budynek został dokładnie przeszukany, zarzewia ognia dokładnie dogaszone, a po sprawdzeniu bezpieczeństwa budynku pogorzelisko przekazano właścicielom. W działaniach, które trwały około 2 godziny uczestniczyły trzy p[ojazdy z PSP w Grodzisku Wlkp. (GBA 2,5/15; SH-25; SLRR), zastęp GBA 2,5/16 z OSP Rostarzewo, oraz zastęp GBA 2,5/16 z jednostki OSP Rakoniewice.

Opis i Foto: Piotr Stanek